"Untitled (Garden Painting)"
Signerad Fredrik Vaerslev och daterad 2014 a tergo. Diptyk. Trä och stål 140 x 64 x 27,5 cm och 140 x 75 x 27,5 cm.
NOCO Art Collection, Sverige.
Privat samling, Stockholm.
Vestfossen Kunstlaboratorium, Norge, 15 mars -15 oktober 2017.
Häämäläinen Art Museum, Finland och Hanken Handelshögskolan, Helsingfors, 17 maj 2019 - 25 februari 2020.
Göran Christensen, "NOCO - Nordic Contemporary Art Collection", avbildad sid. 98.