"Komposition 1"
Signerad Öyvind Fahlström. Utförd 1958/59. Blandteknik på papper 32 x 40 cm.
Professor Björn Hallström, Stockholm (tidigare gift med Barbro Östlihn).
Galerie Bel'Art, Stockholm. Inköpt av ovanstående.
Boibrino Gallery, Stockholm.
Stockholms Auktionsverk, "Moderna Kvalitén", 3 November 2005, #1115.
Privat samling, Stockholm.
Föreningen konst i skolan, Stockholm, "Utställning nr. 154 - aktuella konstnärer", nr. 12. (Slutet av 1950-talet).
Boibrino Gallery, Stockholm, "Öyvind Fahlström", 1985.