"Fairyland I"
Signerad Martin Wickström och daterad -89 a tergo. Olja på masonit, MDF-låda, glas, plast, metall, belysning, el, 72,5 x 77,5 x 33 cm.
Galleri Göran Engström, Stockholm.
Fredrik Roos samling, Stockholm.
Stockholms Auktionsverk, "Fredrik Roos nordiska samling från Rooseum", 27 september 2006, kat nr. 39.
Tom Böttiger Collection, Stockholm.
Galleri Göran Engström, Stockholm, 1989.