18K guld med runda briljantslipade diamanter totalvikt ca 50.00 ct samt smaragder och onyx, inre diameter 58 mm, bredd 16.2 - 19.2 mm, totalvikt 106 g, kvartsverk. Signerad Cartier och numrerad 664879 samt med franska stämplar. Anpassat etui från Cartier medföljer.
Bukowski’s does not guarantee the working of the movement and please note that a service may be required, at buyer’s expense.