83
1277796

VÄGGPENDYL,1800-talets första del, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
47 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Snidat, förgyllt och bronserat foder. Vitlackerad urtavla. Krönande kvinnofigur med skynke för att gömma tiden. Höjd 92, längd 57 cm. Pendel och nyckel medföljer.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

367. David Rosén, pall, "Berga", Nordiska Kompaniet, 1940-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK