Stående muscicerande hovdam med instrument. Höjd 36,5 cm.
Slitage. Nagg, bränningsdefekter. Möjligen en senare hand.
Purchased at Bukowskis December 2006, lot no 629. Then from the Collection of Sten Röing (1880-1965), thence by descent.