664
1265427

Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med ringhänklar, skuren arkaiserande dekor. Höjd 14 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen. Insides nagg.

Proveniens

From the Collection of P Wedendal, Stockholm