542
1266867

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
22 100 - 26 500 EUR
22 800 - 27 300 USD
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Vintervitt flodlandskap

Signerad Frits Thaulow. Olja på duk 65,5 x 92 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 427, "Höstauktionen", 30 oktober-2 november 1984, kat nr 544; privat samling.

Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

359. Hans Bergström, taklampa, modell "3", ateljé Lyktan, Åhus, 1940-50-tal.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Fair warning
55 000

ditt bud
51 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK