527
1272305

August Hagborg

(Sverige, 1852-1921)
Utropspris
60 000 SEK
5 300 EUR
5 460 USD
Klubbat pris
August Hagborg
(Sverige, 1852-1921)

Byfejden

Signerad Hagborg. Olja på uppfodrad duk 100 x 150 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 540, "Internationella Vårauktionen", 30 maj-2 juni 2006, kat nr 196; privat samling.

Konstnär

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

291. Gunnar Asplund, stolar, åtta stycken, utförda till lärarrummet på Karlshamns realskola, ca 1912-1918.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
46 000 SEK