Benvit botten med stora stiliserande palmetter, träd och djur. Bred mörkblå huvudbård med stor växtranka.
Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar varav några stela, lagningar och iknytningar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, kortsidorna saknar några knutrader.