220
1265108

Anna-Greta Sjöqvist

(Sverige, 1908-1993)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 330 EUR
1 090 - 1 370 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Anna-Greta Sjöqvist
(Sverige, 1908-1993)

Matta, rölakan, ca 310-312,5 x 202-204 cm, inskription och signerad 19 JB 57 AGS.

Randmönstrad botten med stora stiliserade blommor i olika vita, röda och blå nyanser samt brunt. Två breda ljusmelerade bårder med mönster som ovan.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

549. Vilhelm Bjerke-Petersen, "Differentiated balances".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK