"Conozca México II", 1996-2000
Diptyk. Signerade Jonathan Hernandez och numrerade 2/3 a tergo. C-print, bildyta 33 x 49 cm per del. Ramade separat, 57 x 73 cm inklusive ram.
Kurimanzutto, Mexico. Inköpta på Art Basel 1999 av nuvarande ägare.