fåtölj, "Harpan", Christensen & Larsen, Köpenhamn, Danmark, 1970-80-tal.
Svartlackad ask, snörsits, höjd 130 cm.
Smärre slitage och fläckar.
Inköpt på Illums Bolighus i Köpenhamn,
Modellen formgiven 1963