216
1224290

William Klein

(USA, Född 1928)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
William Klein
(USA, Född 1928)

"Simone & Marines, Pont Alexandre III, Paris, 1960"

Signerad William Klein a tergo. Framtagen senare. Öppen upplaga. Gelatinsilverfotografi, bildyta 32,5 x 25 cm. Bladstorlek 40,5 x 30 cm.

Proveniens

Hamiltons Gallery, London.