785
1214982

URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad, dekor i underglasyrblått, med motiv av eleganta kvinnofigurer samt lekande barn. Höjd med lock 28 cm.

Kantlagning på lock och urna. Smärre nagg. Slitage.