748
1227282

PILGRIMSFLASKA, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med fladdermushänklar och uppdragen hals. Dekor i famille rosefärger av scen från hovlivet. Höjd 49,5 cm.

Lagning.