713
1195116

TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval konturerad med harhuvudhänklar och blomsterlockknopp, dekor i famille rosefärger av blommor. Längd 36 cm.

Lagning vid lockknopp. Slitage. Kantnötning.