Snötäckt landskap
Signerad Iw. F. Choultse och daterad 22. Duk 52 x 66 cm.
Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Därefter i arv
Vi tackar Dr Elena Nesterova för hjälpen att katalogisera detta verk.