354
1214293

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1700-tal

OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL. Dam vid pelare

Miniatyr. Signerad W.G och daterad 1776. Gouache 5,2 x 4,2 cm (inklusive ram och ögla 7 x 4,5 cm).

Proveniens

Wivica Ankarcrona Borells samling.