210
1223150

MEDITATIONSMATTA, semiantik Ningxia, Kina, ca 164,5 x 57,5-58,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

Tre rutor. Terrakottafärgad botten med polykrom blomster medaljong och hörnornament av blommor och blad. Gul bård med moln och rankor.

Något slitage, obetydliga fläckar och skador, iknytningar, lagningar. En senare kortsida.