Tre rutor. Orange botten med mörkblå medaljong med dubbel vajra samt i hörnen polykroma symboler och rankor. Gul bård med blommönster och pärlor.
Något slitage och smutsig, fläckar, smärre fällningar, iknytningar, obetydliga skador. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna senare.