H. Vestervig Eriksen, stolar, 4 st, Brøderna Tromborg, Danmark 1950-tal.
Stomme av teak, sitsar klädda i svart konstläder, några stämpelmärkta Brdr. TROMBORG EFTR Möbelfabrik Vestervig Eriksen, Aarhus Made in Denmark, höjd 86 cm, sitthöjd 43 cm.
Smärre slitage, 3 st lite ostadiga, en med smärre lagningar i sargen.
×
Logga in
Kunde inte logga in