Sideboard, Swedish Grace, 1930-tal, sannolikt utfört av J.O Widegren, Nyköping 1934
Välvd front med tre lådor, geometrisk intarsiadekor i olika träslag, kantbård i zebrano, märkt invändigt J.O Widegren, Nyköping 1934, i blyerts höjd 76 cm, bredd 121 cm, djup 48 cm.
Smärre slitage och fanérskador.
×
Logga in
Kunde inte logga in