8
1180085

BYRÅ, av Anders Scherling (mästare i Stockholm 1771-1809), sengustaviansk.

Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
3 090 - 3 980 EUR
3 190 - 4 100 USD
Klubbat pris
98 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor, varav den översta med tre smålådor. Lilla mittlådan signerad "ASL". Längd 94, bredd 50, höjd 84,5 cm. Nyckel finns.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

151. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Dukater", rölakan ca 356 x 303 cm, signerad MMF.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK