Norrbro, Stockholm
Signerad Julia Beck och daterad Stockholm Septembre 1926. Olja på duk lagd på pannå 50 x 57 cm.
Zornmuseet, Mora, "Julia Beck", 15 juni - 14 september 2012; Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm, 25 maj - 25 augusti 2013.