”Christian Christian Dybeck (1753-1834)” (1753-1834)
Miniatyr. Signerad Lafrensen och daterad 1799. Gouache på ben 7 x 5,5 cm. Samtida innefattning i guld stämplad 1799 av Friedrich Fyrwald (verksam i Stockholm 1786-1813).