"Bismarck oder Moltke"
Signerad C.G. Hellqvist och daterad München 1882. Olja på duk 60 x 80 cm.
Bukowski Auktioner, auktion 375, 7-9 april 1965, kat nr. 55, avbildad plansch 7; privat samling, Sverige.