51
1164297

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 230 - 2 680 EUR
2 370 - 2 840 USD
Klubbat pris

Förgyllda och bronserade. Stoppad rygg och sits. Snidad dekor av blommor och blad. Sitthöjd 36, höjd 100 cm. Bredd mellan armstöd 54 cm.

Smärre dekorskador.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?