WILLEM ORMEA, hans art. Osignerad. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.
Fiskar på strand. Uppfodrad duk 46 x 60 cm.
Ytsmuts. Gulnad fernissa. Krackelyr. Något vågig/behöver spännas på främst vänster sida. Strödda små färgbortfall. Strödda retuscher. Litet hål (ca 1 mm) på höger sida.