Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Franco Costa F574
En världsomspännande privatsamling F579
Klassiska antikviteter F577
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
301
1188217

BRODERAD TAVLA, benvitt siden, Skördescen, ca 28 x 33 cm, signerad och daterad Johanna C. Meijer 1803.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
531 - 619 EUR
543 - 633 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Med ram ca 35 x 40 cm. Sepiafärgat ovalt broderi av skördescen vid stor gård.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och skador. Ramen med obetydligt slitage.