Bägare, ett par snarlika, icke identifierad mästarstämpel, Ulm 1600-talets förra hälft, daterade i gravyren 1626.
Med senare förgyllning, släta, raka, fotlösa, med graverat alliansvapen i bladkrans undertill, daterat 1626. Höjd 11,5 cm, total vikt 369,5 gram. I senare etui.
×
Logga in
Kunde inte logga in