16
1190533

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 690 - 6 640 EUR
6 520 - 7 600 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Förgyllt och mörkpatinerat. Skiva av vit marmor. Snidade egyptiserande figurer och fjällsnitt. Längd 107, bredd 57, höjd 81,5 cm.