skåp, Knud Willadsen Møbelsnedkeri, Lillerød, Danmark 1952.
Ek, två skjutdörrar med reliefdekor, invändigt med hyllplan, etikettmärkt Knud Willadsen Møbelsnedkeri Lillerød, höjd 125 cm, bredd 125 cm, djup 45 cm.
Smärre slitage.
Avbildad i Danish Furnitureindex.
Artikel med hemma-hos reportage medföljer.