relief, pate de verre, Sverige 1930.
Gjutet och bränt glas. Fabelmotiv i färger med figur sittande med gryta vid eld, signerad i formen A de F 1920, 32 x 21,5 cm.
Smärre nagg och obetydlig tillverkningsspricka.