halssmycke samt brosch, egen verkstad 1970-80-tal, silver och pärlemo
Stel halsring, lås med pärlemo, båda stämplade TORUN STERLING, brosch med importstämplar. Inre omkrets 44 cm, brosch längd 5 cm.