"Eros", matbord, Skipper, Italien 1970-80-tal.
Carraramarmor, oval skiva på fyra konformade ben, längd 240 cm, bredd 145 cm, höjd, 72 cm.
Smärre slitage och repor.
Inköpta av nuvarande ägarens föräldrar under 1970-80-talet.