Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
1155 föremål
373. Marcus Larsson, Figurer i båt på stormigt hav.
373. Marcus Larsson, Figurer i båt på stormigt hav.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
557. Marten van Valckenborch Hans krets, Galanta sällskap.
557. Marten van Valckenborch Hans krets, Galanta sällskap.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
445. Maurits Cornelis Escher, "Babels torn" ("Turm von Babel").
445. Maurits Cornelis Escher, "Babels torn" ("Turm von Babel").
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1133. Medaljong 14K guld med gravyr.
1133. Medaljong 14K guld med gravyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1132. Medaljong 14K guld.
1132. Medaljong 14K guld.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
125. NATTLJUSSTAKE, för två ljus, senbarock, 1700-talets början.
125. NATTLJUSSTAKE, för två ljus, senbarock, 1700-talets början.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
475. Nils Möllerberg, "Morgon".
475. Nils Möllerberg, "Morgon".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
667. OBJEKT, cloisonné. Qingdynastin (1664-1912).
667. OBJEKT, cloisonné. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
619. OBJEKT, fyra stycken, nefrit. Qingdynastin eller äldre.
619. OBJEKT, fyra stycken, nefrit. Qingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
714. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
714. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
625. OBJEKT, tre stycken, nefrit. Kina.
625. OBJEKT, tre stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
508. OKÄND KONSTNÄR, 1600-tal. Den heliga familjen.
508. OKÄND KONSTNÄR, 1600-tal. Den heliga familjen.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
362. Okänd konstnär 1700-tal. Oval, uppfodrad duk 35 x 31 cm. Samtida ram.
362. Okänd konstnär 1700-tal. Oval, uppfodrad duk 35 x 31 cm. Samtida ram.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
414. Olle Hjortzberg, Gula rosor i vas.
414. Olle Hjortzberg, Gula rosor i vas.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
225. Olof Abel Fernqvist, dosa, silver, Sundsvall 1856.
225. Olof Abel Fernqvist, dosa, silver, Sundsvall 1856.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
329. Olof Arborelius, "Utsikt från Smedsudden över Riddarfjärden".
329. Olof Arborelius, "Utsikt från Smedsudden över Riddarfjärden".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
354. Oskar Bergman, "Stadsgården, Stockholm".
354. Oskar Bergman, "Stadsgården, Stockholm".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
449. Owe Zerge, Modellakt.
449. Owe Zerge, Modellakt.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
696. PALL, trä. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
696. PALL, trä. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
689. PANEL, trä. Qingdynasitn (1664-1912).
689. PANEL, trä. Qingdynasitn (1664-1912).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
690. PANELER, två stycken, trä. Qingdynastin, omkring 1900.
690. PANELER, två stycken, trä. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
621. PAPPERSVIKT/LINJAL, nefrit och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
621. PAPPERSVIKT/LINJAL, nefrit och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
695. PENSELBAD samt RÖKELSEHÅLLARE, trä. Kina.
695. PENSELBAD samt RÖKELSEHÅLLARE, trä. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
718. PENSELBAD, bergkristall. Kina, 1900-tal.
718. PENSELBAD, bergkristall. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
854. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke.
854. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
605. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
605. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
604. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
604. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
653. PENSELSTÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
653. PENSELSTÄLL, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
693. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
693. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
694. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
694. PENSELSTÄLL, trä. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
865. PERUKSTOCK/VAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
865. PERUKSTOCK/VAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
868. PLAKETT, porslin. Kina, 1900-tal. Efter Bi Yuanming.
868. PLAKETT, porslin. Kina, 1900-tal. Efter Bi Yuanming.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
611. PLAKETT, porslin. Kina, omkring 1900.
611. PLAKETT, porslin. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
867. PLAKETT, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
867. PLAKETT, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
920. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
920. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
866. PLAKETT, tre delad, porslin. Kina, Republik  (1912-1949).
866. PLAKETT, tre delad, porslin. Kina, Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
869. PLAKETTER, fyra stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
869. PLAKETTER, fyra stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
776. PRAKTBÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
776. PRAKTBÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
743. PRAKTFAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
743. PRAKTFAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
855. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynastin, 1800-tal.
855. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1096. Paloma Picasso för Tiffany örhängen "Criss Cross" 18K guld.
1096. Paloma Picasso för Tiffany örhängen "Criss Cross" 18K guld.
Klubbat pris 
5 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
962. Paloma Picasso för Tiffany örhängen "Venezia Luce" 18K guld.
962. Paloma Picasso för Tiffany örhängen "Venezia Luce" 18K guld.
Klubbat pris 
8 600 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
970. Paloma Picasso för Tiffany.
970. Paloma Picasso för Tiffany.
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
325 000 - 375 000 SEK
1043. Pansarlänk armband 18K guld.
1043. Pansarlänk armband 18K guld.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
510. Paolo de Matteis Tillskriven, Sankt Rochus.
510. Paolo de Matteis Tillskriven, Sankt Rochus.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
441. Paul Fischer, Vinterflanörer vid Niels Juel statyn i Köpenhamn.
441. Paul Fischer, Vinterflanörer vid Niels Juel statyn i Köpenhamn.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
453. Peder Mork Mönsted, Gatuscen från Tivoli.
453. Peder Mork Mönsted, Gatuscen från Tivoli.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
413. Peder Mork Mönsted, Picknick i skogen.
413. Peder Mork Mönsted, Picknick i skogen.
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
383. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
383. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
386. Pehr Hilleström, "Wingåkers-boer".
386. Pehr Hilleström, "Wingåkers-boer".
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
481. Pehr Hilleström, Gosse yxar till en stock.
481. Pehr Hilleström, Gosse yxar till en stock.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
219. Pehr Zethelius, begravningssked, förgyllt silver, Stockholm 1804.
219. Pehr Zethelius, begravningssked, förgyllt silver, Stockholm 1804.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
968. Penna 14K guld och silver med guillocherad emalj.
968. Penna 14K guld och silver med guillocherad emalj.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
408. Per Ekström, "Landskap från Seine".
408. Per Ekström, "Landskap från Seine".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
479. Per Wickenberg, Allmogeinteriörer, ett par.
479. Per Wickenberg, Allmogeinteriörer, ett par.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
210. Peter Gadd, bägare, silver, Kristianstad 1776.
210. Peter Gadd, bägare, silver, Kristianstad 1776.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
174. Peter Ohlijn, kaffekanna, silver Karlskrona 1780. Rokoko.
174. Peter Ohlijn, kaffekanna, silver Karlskrona 1780. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
223. Petter Fredrik Sundberg, luktdosa, silver, Karlskrona 1832.
223. Petter Fredrik Sundberg, luktdosa, silver, Karlskrona 1832.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
204. Petter Julin, bägare, silver, Köping 1754.
204. Petter Julin, bägare, silver, Köping 1754.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK