90
1118660

SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 250 - 1 430 EUR
1 330 - 1 520 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer, blommor och akantusblad. Höjd 94, bredd 52 cm.

Avkortad, ljusarmar saknas, senare spegelglas, ramglas med sprickor.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?