Madeleine Pyk – en samling F769
679
1146390

SKÄRM, trä och broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Broderat brunt siden med motiv av mytologiskt fabeldjur, lotus, samt fladdermöss och stiliserade mönster. Mått 112x61x43 cm.

Slitage.