Madeleine Pyk – en samling F769
217
1110271

SKED, förgyllt silver, ostämplad, Nordeuropa 1600-tal. Barock.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Broskornamenterat skaft, i bladet graverad tulpan. Svissilerade initialer. Längd 19,5 cm, vikt 70 gram.

Slitage.