"Le Petit Soldat", 2007
Signerad Helena Blomqvist och numrerad 6/6 på etikett a tergo. Ur serien "The Last Golden Frog". Total upplaga 6 + 2 AP. C-print, bildyta 110 x 88 cm.
Helena Blomqvist, "The Last Golden Frog", 2008, avbildad på uppslag.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida i färg.
Helena Blomqvist är aktuell med utställningen "Den stora tystnaden" på Galerie Forsblom i Stockholm,
5 april – 12 maj 2019.