"ESPS, Drevviken", 1995
Signerad Anders Petersen och daterad 1995/03 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23 x 33 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm.
Förvärvad direkt från fotografen av nuvarande ägare.
Urs Stahel, Hasse Persson, Patric Leo och Anders Petersen, "Anders Petersen", 2013, avbildad helsida sid 232.