Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
diameter ca 4.5-6 mm, lås med cabochonslipad rosa turmalin samt runda briljantslipade diamanter, 18K guld och platina, längd ca 35 cm. Låset stämplat KT (Torndals Juvelerare), Stockholm 1955.
Brukslitage, turmalin med repa