947
1091051

VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Med Qianlongs märke. Meipingform med dekor i underglasyrblått av lotus och fladdermöss. Höjd 26 cm.

Slitage.

Proveniens

From the collection of Erik (1932 -1997) & Emma Thomsen (1935-2009), thence by descent.