59
1080374

BÄNK, av Nils Thorsson (f. 1779, d. 1848), Ingemantorp, Lindome, sengustaviansk.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Stoppad sits. Sarg med blansnitt. Räfflade ben. Signerad med stämpel NTS. Längd 119, bredd 44, höjd 47 cm.