563
1109904

Jacobus Storck

(Holland, alt 1699)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 700 - 27 100 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacobus Storck
(Holland, alt 1699)

Vy mot Maarssen från floden Vecht

Signerad Jacobus Storck. Pannå 60 x 83 cm.

Proveniens

Christies, London, 24 nov 1933, kat nr 65.