1095762

SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Fanerat med alrot och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Elva lådor. Längd 88,5, bredd 52, höjd 80 cm. Nyckel finns.