34
1095128

GUERIDON, sengustaviansk, omkring år 1800.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
28 000 SEK

Förgylld, bronserad, skivan vitmarmorerad. Tassfötter grönmålade för att imitera ärgad brons. Upptill snidade kvinnohuvuden. Höjd 90, skivans diam 33, längd 35 cm.

Slitage.