BULJONGKOPPAR med FAT, tre stycken samt FAT, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.
Dekor efter planschverk över danska floran. Modellnummer 109 (längd 17 cm), fat modell nummer 110, (diameter 17 cm). Tallrik modell nummer 3550, (diameter 22 cm).
Obet slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in