329
1103983

PARADURNA, porslin. Empire, tidigt 1800-tal, troligen Ryssland.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
879 - 1 320 EUR
933 - 1 400 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Medici form med maskaronhänklar. Rik målad polykrom, förgylld och ciselerad dekor. Centralt motiv av jaktmotiv med två eleganta herrar till häst med hund. Höjd 30,5 cm.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

543. Björn Weckström, collier 18K guld med fluorit för Lapponia, Finland.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK